3000 miili Gracelandi

Seda filmi nägin ma esmakordselt oma neli-viis aastat tagasi. Olin just sõjaväest reservi saanud, astusin videolaenutusest läbi ja võtsin selle filmi. Noh, filmitutvustusest käis läbi ju Elvis Presely nimi ning kaks toredat näitlejat – Kurt Russel ja Kevin Costner. Vaatasin ja armusin. Nüüd, aastaid hiljem, kolistasin Konsumi filmiriiulil, sest tundus, et filme on juurde tulnud. Midagi ei hakanud silma. Olin juba lhakumas kui pilk jäi peatuma sõnal Graceland. Selline surin käis seest läbi ning ma teadsin kohe, et tegu selle filmiga. Ja ostsin kohe ära ka.

Jõuk röövleid otsustab Las Vegases Elvise jäljendmaise konkursi ajal kasiinot röövida. Rööv õnnestub, kuid kaaslane saab siiski surmavalt haavata. Nüüd on probleemiks, kuidas surnud mehe raha teistevahel jagada. Jõugu ninamehele (Costner) ei meeldi see jagamisevärk üldse ning ta otsustab ka ülejäänud kaaslastest vabaneda.

Film on ikka mõnuga tehtud. Stiili ja kõike on. Filmi esimese 15 minuti sees on juba üks äge tulevahetus kasiinos, taustaks üks Elvise lugu “What a Night!” Siis vajub film natuke ära, käib üks kassi-hiire mäng ning lõpus taas üks suurejooneline tulevahetus.

Kõik filmi peategelased mängivad pahasid, kuid juba alguses on tunda Kurt Russeli poolt kehastatud tegelase häädust ja leebust. Ja nagu ime väel saabki temast äkitselt hea onu, kes võõra naise last kantseldab, paha Costneriga arveid õiendab ja vahepeal natuke armatseb.

Huumorit on filmis just-täpselt parasjagu, otsest märulit vähe aga see eest suurejoonelist. ja ega see raha omaniku pidev vahetamine ka just kõige igavam polnud. Kahju muidugi, et Christian Slateri tegelaskuju nii vara surema pidi.

Igati hää meelelahutusfilm, stiilne ja lõbus. Kuid lõpuks ma ei saanudki aru, kumb neist siis see Elvise sohipoeg oli. Aga kahtlustan siiski….

Ahjaa, sellel DVD-l oli ka üks kõige haigemaid tõlkeid, mida ma näinud olen. Kurt Russeli tegelaskuju silub juukseid ning lausub: “Its time to work, baby!” Eestikeelsed subtiitrid alla aga: “Aeg tööle minna, tita!”

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s