Iidne kurjus: muumia karje

 Sensatsioloogilise arheoloogilise näituse eel õnnestub saada uuringuteks unikaalne asteegi muumia. Professor Cyphers ja kuus tudengit saavad peagi teada, et tegu on ülempreestriga jumal Tlaloci templist, kes oli julmemaid valitsejaid. Ööl, kui vastu aknaid möllab torm ja terve linn on mattunud pimedusse, ärkab iidne muumia üles, et lõpetada viimne inimohverdus.

Lootsin head ja lahedat filmielamust. Mitte küll päris Hollywoodi tasemel, aga midagi teistsugust. Teistsuguse saingi, aga pidin magama jääma. See oli tehtud kõikide teiste õudusfilmide vaimus, ainult et see polnud mitte õudnegi vaid halenaljakas. See muumia liikus, nagu oleks tal mingi kangestustõbi kallal. Jalad tikk-sirged liikus ta ülimega aeglaselt, kuid jõudis ikkagi enne inimesi ühest punktist teise. Kõige naljakamad kohad olid need, kus vihane muumia oma ohvrit tapma hakkas – kas siis kirve või hirmsuure noaga, vahet polnud. Ta võttis ikka väga kõrgelt hoogu, aeglaselt-aeglaselt, ohver karjus samal ajal. Ei põgenenud. Muudkui karjus ja vaatas hirmunud ilmel, kuidas muumia aegluubis teda tapma hakkab.

Ükski näitleja ei osanud näidelda – peamiselt noored. Isegi mina tegin parema ülesastumise oma sõbra filmis. Karjuda nad muidugi oskasid, aga ei midagi muud. Dialoogid puised, ilmetud näod, lugu hüplik ja vahe peal lausa laiali valguv.

Advertisements

2 kommentaari

  1. Oh, see muhe tatsav tüse muumia.
    Ägeda kaanekujunduse pärast kindlasti ostsid DVD ära 😀

    Siia blogisse sattusin esimest korda. Filmiblogisid tekib ikka päris vohinal viimasel ajal.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s