Poltergeist

 Aastal 1982, aasta enne minu sündi, valmis film, mis millele pandi nimeks Poltergeist. Sellest filmist sai omamoodi kultusfilm, õudusfilmide klassika kõrvuti “Vaimude väljaajajaga.” Minule see film ka meeldib. Alati kui see telest tuleb olen üritanud vaadata. Seekord juhtusin seda vaatama siis TCM-ilt.

Õnnelik pere kolib elama uude majja uues elamurajoonis. Kõik on kena ja tore, kuniks ühel tormisel öösel ilmuvad nende majja elama nähtamatud jõud, või nagu pere väikseim võsuke ütleb: “TV-inimesed.” Alguses on kõik lahe ja tore, liikuvad esemed pakuvad naljagi, ent ühel õhtul läheb asi üle käte ning võimust võtavad vägagi kurjad jõud.

Film on lahe ja oma eriefektide ehtsuse poolest selle aja õudukatest omajagu üle. Seega on üks põhjuseid miks see film mulle nii väga meeldib. Muidugi osatakse ka pinget üleval hoida ja mingi kõhedustunnegi tekib naha alla (mida ei saa üldse öelda tänapäeva õudukate ehk veristamisfilmide kohta).  Vahepeal läheb film natuke labaseks oma karjumiste ja abitusega, kuid muidu oli päris hea. Eriti lõpp, kus näidatakse, et suur oht on möödas ja kõik on korras, kus pereema paneb lapsed magama ja läheb siis ka ise ning….siis alles hirmsaks läheb. Muidugi ainult filmitegelaste jaoks. Mina naersin seda hiigelsuurt vagiinat, mis lastetoa seina tekkis ning kõik endasse imes.

Täitsa tore vaatamine ja vaatan aga uuesti kui telerist näidatakse. Muide, suur lemmik on selle filmi lõpu lugu. Noh, see muusikapala, mis kõlab kui lõputiitrid alt üles jooksevad. See on ikka pagana hea.!

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s