Night of the Living Dead (1968)

Õde-venda sõidavad kaugele kodust, et viia surnuaiale lilli. Nad loodavad asja viie minutiga ära ajada, sest peatselt on pime ja pikk tee sõita. Teel surnuaialt autoni põrkavad nad kokku võõraga, kes õele kallale tungib ning muudab nende elu jäädavalt.

Njah, olgu nii palju öeldud, et vennas saab kohe otsa, õeraas pääseb aga putku ning ees ootab närvesööv öö hüljatud majas, varjul liha söövate surnute eest.

Mõned kiidavad seda filmi taevani, teised jälle laidavad. Mina jääksin sinna vahele, sest film polnud just kõikse parem, kuid mitte ka haigutamaajavalt igav. Tervitatav selle filmi puhul oli see, et rõhku polnud pandud mitte niivõrd verisele tapmisele, vaid inimeste vahelisele pingele, mis tekib, kui ühte majja satuvad erinevad inimesed, erinevate vaadete ja lootustega. Venna draagilise surma üle elanud Barbara, ei-tea-kust välja ilmunud Ben, närviline ning võimutsev härra Cooper koos naise ja elu-surma vahel vaaguva tütrega, ning noormees Tom, kes koos oma kallimaga järve äärde ujuma tulnud, kuid saatuse tahtel sellesse õudusteöösse segatud saab. Nii nad siis võitlevad, vaidlevad ning püüavad väljapääsmatust olukorrast välja pääseda. Veriseid kohti on, eriti meeldejääv see kui elavad surnud Tomi ja tema pruudi jäänuseid söövad. Kahjuks ei mõjunud ei võikalt ega hirmuäratavalt ,kuid kujutan ette, kuidas see võis ´68 aastal mõjuda.

Üks naljakas seik jäi mind häirima ja häirib nüüdki, kui filmi vaatamisest on möödas tunnike. Tõenäoliselt häirib ka homme. Nimelt, kui alguses on need lihaõgivad laibad õrnukesed ning Ben saab neist ilma suurema vaevata palja raudkangi abil jagu, lüües mättasse kolm-neli järjest, siis lõpus on ikka tükk tegu, et üks ainumaski surnu igaveseks surma saata.

Filmi lõpp saab verine ja pisut üllatavgi. Päris lõpp aga isegi pisut etteaimatav. No kui ikka ajudeta mees on pandud puhastusrühma juhtima siis pole sealt midagi head oodata.

Kusagil ajusopis peitub mälestus, et kunagi olen näinud ka selle filmi remake´i, mis 1990 aastal valminud. Kahjuks ei mäleta sellest suurt midagi, kuid loodan selle kusagilt leida ning uuesti üle vaadata.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s