Elavate surnute öö 3D

 Enne veel kui olen suutnud omale muretseda “Elavate surnute öö” 1990 aasta remake, sain sõrmed taha 2006 aasta re-remakele, mis saanud omale sappa hirmuäratava 3D. Ega ma pikalt mõelnud, ostsin ära ja kohe koju vaatama. Karbis oli peale plaadi ka kaks paari 3D prille, millega filmi nautida. Polnud kunagi ühtegi filmi nende tobedustega vaadanud, seega ei osanud midagi oodata ega tahta. Filmist ei oodanud midagi ja ega see midagi erilist polnud ka. Elavad surnud täitsid oma eesmärki ning järasid elavaid elusaid.

Värskenduse mõttes oli sisse toodud sisumuutus. Mingid kanepit kasvatavad maakad, eriliselt lollakad surnud ja sama lollakad ohvrid, kes peavad elus püsima.  Ainus asi, mis filmi juures mulle meeldis oligi 3D. Polnud ju kunagi sedasi vaadanud. Eks need prillid silmadele ikka hakkasid, kuid ma ei lasknud end sellest morjendada.

Eriliselt jäi meelde kanepi suitsu välja puhuv idioot. Tegelikult just see suits, sest see tuli otse kui minu tuppa. Läbi teleka. Ja kui see maakas kellelegi pläru pakkus, otse kaamerasse, siis pidanuksin ma vaid käe välja sirutama ja oleksin selle pläru omale saanud. Ja kui need….ja siis need ja siis tema….Neid kohti oli tegelt mitu, mis muutusid reaalseks, just nagu oleksin ise selles filmis olnud.

Aga muidu oli film lihtne, täis klišeesid ja lihtsalt lolli loba. Isegi lõpp oli aimatav.

Filmi jooksul tekkis ka küsimus, et miks polnud filmis ühtegi mustanahalist. Isegi orginaalis Beni kehastav mustanahaline oli heleda poisikese vastu välja vahetatud. Oleks siis mõni kollgi mustanahaline olnud…

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s