Tähetolm

 Selle filmi muretsesin omale juba kuu-kaks tagasi, ent polnud seda õiget tunnet ega parajalt aegagi, et film ära vaadata. Kuid just täna, pühapäeva hommikul, sirutasin käe riiuli poole ja võtsin just selle filmi (vaatamata filme on mul lausa 3 veel, üks suisa aasta otsa lihtsalt seisnud)

Lootes kena tütarlapse südant võita, lubab Tristan tuua talle langenud tähe. Teele asudes ei aima noormees, et ees ootab elu suurim seiklus, sest täht osutub imekauniks neiuks nimega Yvaine, kelle noorust püüab röövida vana nõid Lamia.

Tegemist siis toreda muinasjutulise filmiga, kus on selgelt eristuvad hea ja paha, kes filmi jooksul mõõtu võtavad. Et sisu liiga lahjaks ja imalaks ei jääks, on sellesse patta visatud nõiad ja kurjad printsid, kes kuningaks saamise nimel ka oma vennad maha lööb. Ja siis see ullike Tristan, kes arvab end tavaline inimene olevat, kuid kes pole seda siiski.

Filmi jooksul midagi erilist mõtlema ei pea – lihtsalt vaata ja naudi. Kõik keerulised asjad on vaataja jaoks ära seletatud, kas filmi alguses või siis selle jooksul, ning filmi lõpp ei tule kohe üldse üllatusena.

Tavapärase möllu ja mõõgavõitluse vahele on pikud ohtralt nalju ja huumorit. Eriti toredad olid kõik need surnud kuningapojad, kes oma vendade jagelemisele “elavalt” kaasa tundsid. Siis veel De Niro  poolt mängitud väliselt karm ja vihane õhupiraat, seesmiselt aga õrnahingeline kunsti ja muusikat armastav mees, kes püüab lihtsalt karmi muljet jätta. De Niro osa oli hea, kahju, et seda väheks jäi.  Ka Michelle Pfeiffer teeb peale pikka pausi toreda ülesastumise õela nõiana.

Lühidalt: igati tore muinasjutu film, mida vaadata mõnusalt päiksepaistelisel pühapäeva hommikul külma apelsinimahla ja pannkookide kõrvale.

murtud südamega tähed ei sära

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s