Keelatud kuningriik

 Idamaistest võitluskunstidest huvitatud nooruk käib tihti ühe vana hiinlase poes filme ostmas. Peamiselt Bruce Lee ja teiste Hiina filmitähtedega peaosas. Keeruliste asjaolude tõttu satub tema kätte aga maagiline sau, mis viib ta kaugele Hiinasse, ajas mitusada aastat tagasi, kus tema ülesandeks saab toimetada maagiline sau selle õigusjärgsele omanikule – Ahvikuningale.

Viimaks ometi film, milles koos mängivad Jet Li ja Jackie Chan. Oleks muidugi selliseks filmiks oodanud midagi tõsisemat, ent ka see kõlbab vaadata. Jackie kehastab pidevalt purjus olevat rändurit, Jet Li aga müstilist uitajat, kes otsib ettekuulutuses mainitud Otsijat, kes peab selle maagilise saua tooma. Film on täis suurejoonelisi võitlus-stseene, säärast koreograafilist tantsu on silmale ilus vaadata. Muidugi seda CGI-d pannakse tänapäeval igasse filmi sisse ja see rikub natuke ilu. Lugu ise on müstiline ja imal, pisut igavavõitu muinaslugu, mille teevadki vaatamisväärseks võitlus-stseenid.

Eks seal, kus Jackie mängib peab ka nalja saama ja saabki, peamiselt siiski sõnalises osas. Kaheti mõistetavad Hiina vanasõnad ja Jet Li tegelaskuju pidevad õpetussõnad noorele rändajale, kes kõigest pisut valesti aru saab.

Filmi tegelased jäid minu jaoks täiseti kuivaks ja lahti mängimata. Ma isegi ei süvenenud sellesse linateosesse, sest mingil veidral kombel see lihtsalt ei lasknud seda teha. Tegemist siis tavalise plaksumaisi filmiga. Peale treileri vaatamist lootsin midagi enamat. Aga vähemalt poolteist tundi sai sisustatud ja üldse mitte kehvasti.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s