Ma olen legend

 1954 aastal kirjutas Ameerika kirjanik Richard Matheson ulmelise romaani “I am Legend”, mis rääkis Robert Neville`i tegemistest ainsa ellujäänud inimesena peale suurt katku, mis kõik inimesed vampiirideks muutis. Peale Neville muidugi. Päeval parandas Neville maja, koristas vampiiride laipu ja tegeles teadustööga, millega lootis inimkonna terveks teha. Öösel aga võitles vampiiride hordidega.

Aastal 1964 tehti romaanist film, mis sai nimeks “The last Man on Earth”, milles Vincent Price mängib peaosa. Aastal 1971 vändati selle uus versioon nimega “The Omega Man”, peaosas Chralton Heston. Nüüd siis, aastal 2007 sai valmis veel üks versioon – “I Am Legend”, Will Smithiga peaosas.

 Robert Neville on ainus ellujäänu New Yorkis, võib-olla ka kogu maailmas, kuna temale pole viirus, mis pidi inimesi ravima vähist, külge hakanud. Ent pimeduses hiilivad epideemiast muteerunud ohvrid, kes jälgivad iga mehe sammu ning ootavad, millal ta saatusliku vea teeb. Neville püüab aga leida ravi. Ta teab, et on vähemuses ning aega napib.

Film oli üllatavalt hea. Üks mees suures linnas, kaaslaseks koer. Võitlemas kohutavate elukatega, kes tema verd ihkavad. Ehmatuskohti oli, mitte palju aga oli. Töökaaslane rääkis, et tema seda filmi sellepärast lõpuni ei vaadanudki, et ehamtuskohti oli liiga palju.  Mulle meeldis jälgida, kuidas Neville püüdis igapäeva eluga toime tulla. Isegi see, mis temaga toimus, oli rutiinne. Vähemalt tema jaoks.

Filmi keskel oli ka üks kurb koht, mil mu elukaaslane silmad vaat, et välja nuttis. Aga kurb oli jah.  Poleks oodanud säärast stseeni. Natukene häirisid need mineviku meenutamise stseenid, need justkui oleks filmi lihtsalt pikendanud ja lisaks andsid juurde ühe liini, mis mulle ka kohe üldse ei meeldinud. Tekkis küsimus, et kas mehe tütar oli mingi selgeltnägija? Andis koera talle ja ütles, et Sam päästab issi ja siis see liblika värk. Sellesse filmi see ei sobinud.

Miskipärast hakkasin filmi kõrvutama “Resident Evili” sarjaga. Ei, mitte filmisarjaga, see oli puhas jamps, vaid ikka mängusarjaga. Eriti peale seda, kui vaatasin animeeritud koomiksisarja, mis rääkis teistest ellujäänutest üle maailma. Andis loole kuidagi suurema mõõtme kohe. Täiesti võimalik oleks järg kirjutada, samas täiesti uus lugu.

Aga üldiselt oli hea. Mõned ennast hirmsateks kriitikuteks nimetavad isikud laidavad seda filmi koledal kombel maha ja seda ainuüksi seepärast, et need ööelukad olid kehv CGI.  Pole see nii paha ühti, on hullematki nähtud, ja ega CGI tee filmi, vaid ikka sisu ja näitlejatöö. Nii, et unustage CGI üldse ära.

Eestimail müügil oleval DVD-l on kaks plaati, ühel siis film ja animeeritud koomiksite sari, teisel diskil filmi alternatiivne versioon, mis pidi siis hea lõpuga olema. Eks homme näib.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s