Inimlapsed

Lapsi ei sünni. Meil puudub tulevik. Lootus on kadunud. Aastal 2027 on viimase lapse sünnist möödunud 18 aastat. Illusioonideta bürokraadist Theost saab inimkonna tuleviku kaitsja, kui endine armastatud palub tal riigist välja toimetada noor rase naine.

See oleks selle väga hea filmi imelühike kokkuvõte. Kõik näitlejad teevad ülimegahead rollid, film ise aga nii sünge ja lootusetu, et hakka või uskuma, et säärane saatus võibki meid kord tabada. Muidugi oleks tahtnud suuremat ja põhjalikumat selgitust, miks just naised viljatuks jäid jne. aga sai ka ilma selgituseta.  Filmi pilt ja näitlejatööd lihtsalt võlusid peale esimest kümmet minutit.

Kohati tundus, et tegemist lausa mingi Eesti “kunstilise” filmiga. Filmiti suunaga alt üless mändide latvu või seda kuidas pisike kassipoeg mööda püksisäärt üles ronib… Meeletult meeldist stseen, mis oli üles võetud vaid ühe kaameraga ning kestis umbes viis minutit. See on stseen, ku peategelane liigub mööda linna tänavaid, ümber ringi peetakse lahinguid. Kuulid vinguvad ja majad plahvatavad, inimesed jooksevad, kukuvad, surevad. Ühel hetkel pritsib niimoodi verd, et kaamera saab veriseks ja ikka liigub see tegelasega kaasa. Ma vaatasin seda stseen kaks korda järjest. Tõesti hiilgav. Aplaus Alfonso Cuaronile.

Poole filmi pealt hakkasin muigama. “Inimlapsed” on 2006 aasta film, kus Clive Owen peab päästma raseda naise ja tema veel sündimata lapsukese. “Sõelapõhjaks” on tsipake uuem film, kus Clive Owen peab päästma vastsündinud lapse. Tegelikult on need kaks filmi täiesti erinevad – ühiseks osutub ainult pinnapealne sisujoon. See oli film, mis pani mind taas filmikunsti uskuma.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s