The Evil Dead

Neli noorukit lähevad metsaonni nädalavahetuseks puhkama. Kuid neil pole aimugi, et samas pesitseb iidne kurjus, mille nad enese teadmata vabaks lasevad. Alguse saab õudne öö neile kõigile, mis jääb paljudele viimaseks.

Sam Raimi 1981 aastal vändatud õudusfilm sattus minuni väga veidral moel. Ma venitasin ja venitasin selle vaatamisega, kuniks ühel öösel otsustasin ära vaadata.

Väga lahe film.  80-ndatele omased efektid, muusika ja kaameratöö, mis filmi lõpus küll suht sürriks ja pisut häirivakski muutus, ning ohtralt verd ja soolikaid teevad sellest linaloost omamoodi klassika. Algas kõik pisut igavalt ja ma peaaegu panin filmi kinni, et vaadata mõnd muud filmi, kuid siis hakkas minema põnevaks.

Jällegi tean tõsiusklike fänne, kes naudivad seda filmi ja just oma jõhkruse poolest. Veider, et vähesed näevad selles huumorit. Minu meelest on film igati naljakas, samas tõsine oma žanri poolest. “The Evil Dead” on minu nägemustmööda selliste deemonifilmide paroodia, mis samas suudab hirmutada ja ka parodiseerida ise ennast ja just see annabki sellele filmile lisapunkte.

Kuigi verd on ohtralt ja seda pritsib peategelase peale igast ilmakaarest (ja kes tähele pani, siis oli peategelane sellest lõpuks päris tüdinud) ja kirvega deemon-inimese tükeldamine on samuti päris võigas (oma madalaeelarveliste eriefektide tõttu ei paista see eriti välja) jäi sellest filmist minu hirmutamiseks siiski väheks. Aga sellegipoolest on tegu täiesti arvestatava filmiga ning minus tekkis isu ka järgede järele.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s