Dark blue

 On aasta 1992. L.A – s vohab kuritegevus, nii tänavatel, kui ka linna politseinike seas. Nooruke Bobby saab oma kaaslaseks vana võmmi, kelle teod ja kuritegude lahendamise viisid  pole seadusega päris kooskõlas. Kui paar pannakse uurima jubedat nelikmõrva viib üks asi teiseni ning see kõik raputab L.A. politseijaoskonna alustalasid.

Tõsine film oli. Tavaliselt, kui on minule tundmatu film, siis ma ei loe enne sisututvustust, sest ühel juhul räägivad need kahe-kolme lausega sisu ära, teisel juhul räägivad hoopiski millestki muust kui filmist. Selle filmi puhul ei osanud ma samuti midagi arvata ja ma lihtsalt vaatasin. Film ise avas ennast mulle ja tekitas endast arvamuse.

Algus oli igav ja tülikas. Ma ei saanud suurt midagi aru, aga siis hakkas kõik kooruma. Ma ei tea küll öelda, kas tõeselt, kuid ära näidati kogu Ameerikamaa korrupeerunud õiguskaitse – see, kuidas leitakse mingid suvalised süüdlased, see kuidas saadakse väljapressimise teel orderid ja kuidas kohtunikud neid üle jala allkirjastavad. Kes loodab filmist kuhjade viisi märulit unustagu ära. Selles filmis on mõtet ka sees. Pisut, aga siiski on.

Kuigi film valmis aastal 2002 jäi vaadates  mulje, et see on filmitud varem, 80-ndatel.Vaatasin kavast korduvalt järgi, aga ikka oli 2002. See kaameratöö või filmi dekoratsioonid, miski jättis sellise mulje.

Filmi lõpp oli pisut üllatav, õige pisut, kuid lõpu heroilisus, ühe võmmi ausus ja leppimine oma tulevase musta saatusega….oi, kui vana stiil. Sääraselt lõppesid ju paljud 80-ndate võmmifilmid.

Söödav film, aga mitte kõik osad sellest.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s