Dark blue

 On aasta 1992. L.A – s vohab kuritegevus, nii tänavatel, kui ka linna politseinike seas. Nooruke Bobby saab oma kaaslaseks vana võmmi, kelle teod ja kuritegude lahendamise viisid  pole seadusega päris kooskõlas. Kui paar pannakse uurima jubedat nelikmõrva viib üks asi teiseni ning see kõik raputab L.A. politseijaoskonna alustalasid.

Tõsine film oli. Tavaliselt, kui on minule tundmatu film, siis ma ei loe enne sisututvustust, sest ühel juhul räägivad need kahe-kolme lausega sisu ära, teisel juhul räägivad hoopiski millestki muust kui filmist. Selle filmi puhul ei osanud ma samuti midagi arvata ja ma lihtsalt vaatasin. Film ise avas ennast mulle ja tekitas endast arvamuse.

Algus oli igav ja tülikas. Ma ei saanud suurt midagi aru, aga siis hakkas kõik kooruma. Ma ei tea küll öelda, kas tõeselt, kuid ära näidati kogu Ameerikamaa korrupeerunud õiguskaitse – see, kuidas leitakse mingid suvalised süüdlased, see kuidas saadakse väljapressimise teel orderid ja kuidas kohtunikud neid üle jala allkirjastavad. Kes loodab filmist kuhjade viisi märulit unustagu ära. Selles filmis on mõtet ka sees. Pisut, aga siiski on.

Kuigi film valmis aastal 2002 jäi vaadates  mulje, et see on filmitud varem, 80-ndatel.Vaatasin kavast korduvalt järgi, aga ikka oli 2002. See kaameratöö või filmi dekoratsioonid, miski jättis sellise mulje.

Filmi lõpp oli pisut üllatav, õige pisut, kuid lõpu heroilisus, ühe võmmi ausus ja leppimine oma tulevase musta saatusega….oi, kui vana stiil. Sääraselt lõppesid ju paljud 80-ndate võmmifilmid.

Söödav film, aga mitte kõik osad sellest.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s