Bubba Ho-Tep

 Elvis on elus! Ta on täitsa elus…ning vireleb kusagil vanade, seniilsete inimeste hooldekodus. Tema päevad mööduvad vaid voodis vedeledes ja ümberkaudset tegevust jägides. Kui aga vanad inimesed hakkavad igal öösel järgemööda surema ning Elvis näeb veidrat võõrast kuju mööda pimedaid koridore hulkumas hakkab ta koos sõbra, J.F. Kennedyga, kes ka tegelikult elus on ning oma vanaduspõlve seal veedab, asja uurima. Kuid kas nad ka sellest eluga pääseva?

Bruce Campbell mängib selles pöörases õuduskomöödias vanaks jäänud Elvis Preselyt, kes kõnnib ringi jalutuspukile toetudes ning teeb oma hädad siibrisse. Ei osanud alguses sellese linateosesse mitte kuidagi suhtuda. Algas kuidagi venivalt, vaevaliselt. Mõni asi jäi arusaamatuks (näiteks hiiglaslik skarabeus Elvise toas, kellega võitlus sellegipoolest naljakas oli), mõni stseen näis hoopiski tervikust väljas olevat.  Kuid mida enam film kestis, seda enam hakkas see mulle meeldima. Väga tore oli stseen, mis jutustas, kuidas Elvis ikkagi ellu jäi.

Suur osa filmist ongi dialoogiline ning kes ootab hirmsat märulit, võikaid elukaid või midagi säärast, vaadaku parem midagi muud. On ainult üks elukas, kes polegi tegelikult nii võigas ja üks kerge märul (või pigem vanakeste , kellest üks on ratastoolis ja teine käib raami abil, võitlus aeglasevõitu ….kolliga). Ülejäänud on mahlakas ja huumoririkas dialoog.

Campbell on vana Elvisena tore. Välimuselt natuke tema moodi (tänu parukale ja grimmile), kuid häälelt vägagi sarnane. Kui pilti poleks näinud siis oleks öelnud küll, et Elvis isiklikult räägib. Tegelikult ongi ju suurem osa filmist ainult Elvise monoloog, kus ta vaatajaga räägib.

Ühesõnaga igati vahva vaatamine, õlle ja snäkkide kõrvale. Kel võimalus vaadaku ära.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s