Evil dead 3: Army Of Darkness

 Ash satub läbi veidra deemoni loodud “ussiaugu” 14. sajandisse, kus ta koheselt kuningas Arturi rüütlite poolt kinni võetakse ja hukkamisele määratakse. Kuid Ash näitab, et on tehtud teisest puust ja temas nähakse seda legendides pajatatud “väljavalitut”. Nii saadetaksegi ta ära tooma “Surnute Raamatut”, mille abil Ash pääseks tagasi oma aega ning päästaks ka kohalikud rüütlid. Kuid Ashile omaselt suudab ta kõik tuksi keerata ning äratada üles surnute armee, kes on valmis hävitama kõik, et enda valdusse saada seesama raamat. Nüüd peab Ash koos rüütlitega surnute armeele vastu astuma, et päästa tulevik.

Kahjuks on mul vahepealne, teine osa nägemata, ega osta hinnangut anda, kas kolmas oli parem kui teine või ei. Kuid võin väita, et esimesest ta nüüd küll parem pole.

Kui esimene osa oli õudusfilm, kuhu huumor ära peidetud, siis nüüd töötas asi vastupidi – tehtud oli komöödia, kuhu õudus ära peidetud. Või mis õudus? Tegu oli tavalise seikluskomöödiaga, mis võib hirmu nahka ajada ainult alla kaheksa aastastel lastel. Ja see huumor, mida pritsis igast kaadrist ning iga tegelase näost – kahjuks polnud see huumor minule. Eriti labaselt näiteks mõjus stseen, kus Ash ennast vanasse veskisse lukustas ja kus siis purunenud peegli tükkidest kümmekond mini-Ashi välja tuli, kes kõik teda kiusama hakkasid. Ma rohkem sellest stseenist ei räägiks, sest see oli tõesti mage.

Küll aga pani mind muigama, ja ajas isegi mõnes kohas valjult naerma,  tekstiline osa. Esimesest osast tuntud Ash, kes oli seal säärane tagasihoidlik ning tõsine, oli siin tundmatuseni muutunud. Ta oli segu John McClane`st, Indiana Jonesist ja veel mõnest heroilisest kangelasest, kes pole suu peale kukkunud ning pillub pidevalt vaimukusi nii enese kui ka vaenlase pihta.

Kuna film tehtud aastal `92 siis on ka eriefektid andestatavad, kuigi oli paar kohta, mis kulmu kergitama ja kiitvalt ümisema panid.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s