10 000 eKR

 Kui neljajalgsed deemonid röövivad noore küti D`Leh armastatu asub ta teele raskele rännakule lõunasse, et neiu vabastada. Teel ületab ta mitmed raskused ja ohud ning satub kaugele Niiluse äärde, kust leiab suure ja võimsa rahva. Kogunud enda ümber suure armee astub D`Leh vastu vaenlastele, et vabastatada orjusest naine, keda armastab, ning terve rahvas.

 Noh, oli ja ei olnud ka. Algas kogu film kohutavalt raskelt. Dialoogid puised, tegelaskujud igavad. Venis ja venis ja…Siis tulid neljajalgsed deemonid ning film hakkas jooksma. Muidugi sai lugu meeletu hoo sisse ja isegi liiga kiire. Samas oleks see olnud ikka metsikult igav ja liigne uina-muina, kui tegu oleks olnud “Sõrmuste Isanda” – laadse heietusega. Aga oleks olnud ju võimalik üks säärane eepos valmis treida.

 Filmi pildiline pool oligi kõige parem ja see, mis loo lõpun vedas. Poleks olnud neid püramiide ja mammuteid ja seda armast tiigrikest, oleks see film jäänud lahjaks nagu sõduri supp.

Veel üks ilus tegelane oli naiskangelast (noh, mis kangelane nüüd!) kehastav Camilla Belle. No oli ilus. Kaunis. Ei usu, et säärast ilu 10 000 aastat tagasi kusagil jääväljadel kohanud oleks. Üldse ei olnud film ajalootruu segades omavahel mitmeid iidseid kultuure ja loomi, kes tegelikult ühel ja samal ajal ei elanud. Kahjuks on lisad DVD-lt veel vaatamata ja seal on säärane selgitav osa nagu “Tegeliku ajaloo mõju filmile”. Lisades on veel filmi teistsugune lõpp ja köitvad lisastseenid. Eks neid vaatan ma homme.

Camilla Belle

Camilla Belle

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s