Pimeduse rüütel

dark_knight Ah, et selline ta siis oligi! See paljukiidetud “Pimeduse rüütel”.

Ma pole näinud uue saaga esimest lugu “Batman alustab”. Küll olen hoidnud peos selle filmi DVD-d kuid alati näinud midagi paleuvamat riiulil. Seega on mul esimene üllitis täiesti vaatamata.

Küll aga ostsin ära “Pimeduse rüütli” DVD (puhtalt selle pärast, et sellest räägitakse palju head, selle trailer on pilkupüüdev ning varalahkunud Heath Ledgerist räägitakse selle filmi puhul ülivõrdes). Tahtsin siis ka vaadata, mis värk selle Batmaniga nüüd on.

Gotham City langeb kaosesse, kui selle tänavatele ilmub uus maniakaalne kurjam Joker. Batmanil aga saab temaga keeruline olema, kuna Joker ei tunnista mingisuguseid piire ega seaduseid, Batman aga peab neid just järgima, et jääda heaks kangelaseks. Sama saab uueks linna prokuröriks Harvey Dent, kellel õnnestub trellide taha saata terve maffia perekond koos käsilastega. Harvey Dentist tõotab tulla Gotham City “päästja” ning Bruce Wayne loodab oma nahkse kostüümi varna riputada. Aga Joker ei lase kõigel nii libedalt minna.

dark_knight-y

Christopher Nolan on muidugi hakkama saanud millegi palju paremaga, kui seda on Tim Burtoni Batmani filmid. “Pimeduse rüütel” on tõsisem, süngem…reaalsem? Batman näeb välja päris Batman koos oma inimlike nõrkustega. Tegelikult seepärast mulle Batman meeldibki superkangelastest kõige rohkem – tal pole mingeid ülivõimeid, ta pole saanud kiiritada ega hammustada, ta on lihtsalt inimene.

 

 

dark-knight-movie-01Joker on Joker. Vot selline peabki üks Jokker olema. Heath Ledger on teinud tõesti hea rolli. Kuid kas tõesti nii hea rolli, nagu maailm kõneleb? Mina arvan, et mitte. Minule ei läinud ta korda. Batman ka ei läinud. Minule läks korda hoopis Harvey Dent – eriti tema muutmine peale pääsemist surmasuust. Ma ei tea miks, ma ei oska seda seletada, kuid Aaron Eckharti poolt oli see palju parem osatäitmine kui Heath Ledgeri oma. Kas ka Eckhart kandideerib Oscarile? Saame näha. Kuid tõenäoline on, et kõrvalosa Oscar antakse Ledgerile. Postuumselt. No arvake ise, miks!

Just Ledgeri surm ongi see, mis andis “Pimeduse rüütlile” veelgi suurema hoo. Inimesed tormasid kinodesse, et näha noore näitleja viimast rolli. Rolli, millega ta mängis ennast inimeste südametesse.

dark-knight-fright

Hea film, kuid mitte midagi erakordset.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s