Ameerika gängster

american_gangster_poster1Karmi elukooli läbinud, nõudlik ning halastamatu kurjategija Frank Lucas haarab enda kätte ohjad Harlemi narkoturul. Isepäine ning üdini aus politseinik Richie Roberts otsustab tema miljoneid teenivale äriimpeeriumile lõpu teha. Kaks põhimõttekindlat meest satuvad legendaarsesse vastaseisu.

 

Selline on lühike kokkuvõte filmi DVD karbilt. Lootsin siis minagi näha seda legendaarset vastaseisu hea ja halva vahel. Lootsin näha esmaklassilist kassi-hiire mängu, sellist mis paneb mõtted liikuma ning kehas närvirakud surisema, aga pettusin. Tegemist oli suhteliselt igava võmmi-päti looga, kus kaks tegelast kohtusid alles filmi lõpuminuteil. Korda mööda näidati teineteise tegemisi. Polnud politseinikul aimugi säärasest pätist nagu Lucas (noh, tegelikult ta teadis nime, kuid ei uskunud, et säärane pisike tegija sellist äri võib ajada), ning pätt ei teadnud ka võmm Robertsit. Lõpuks teeb võmm üks pluss üks ja ongi kõik. Isegi hea ja halva kohtumine silmast silma on igav. Pätt vaatab, võmm muigab ja ongi kõik.american_gangster_still

Osatäitmised on muidugi head. Denzel Washington mängib pätti hästi. Mängib oma ekraanipartneri Russel Crow üle.  Aga see on ka kõik. Ülejäänud film oli säärane kesine eepos. Põhineb see ka tõsielul ja tõsielu ongi mõnikord igav. Kärtsu-mürtsu ja tõelist  “legendaarset vastasseisu” oleks tahtnud rohkem näha.

american-gangster-m09

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s