Täiuslik olend

perfect_creature0300 aastat on inimesed ja vampiirid elanud kõrvuti. Siis aga nakatub eeskujulik vampiir Edgar mingisse tundmatusse viirusesse, mis paneb ta amokki jooksma ning  jõhkralt inimesi tapma. Nii inimesed, kui ka vampiirid, hakkavad jooksikule jahti pidama, et too viirust edasi ei kannaks.

Kolistasin mina taaskord Konsumi filmiriiulil, kuid esmapilgul ei hakanudki midagi silma – kõik need filmid on seal olnud juba kuid. Ent siis hakka silma üks uus film, mida ma veel seal näinud polnud. “Täiuslik olend”. Filmiga tutvumata panin selle korvi ning vaatasin öösel ära.

Valmistusin hirmsaks jamaks, kohutavaks elamuseks, mille alla saaks hiljem arvustades panna märksõnaks “käkk”, aga võta näpust. Tegemist küllaltki sünge filmiga, mis viib meid alternatiivreaalsusesse või paralleelmaailma. Tegemist on 1930-ndate aastatega, taevas lendavad massiivsed õhulaevad, tänavatel sõidavad autod. Osavalt on segatud tolleagsed relvad ning tuleviku tehnika.

Mis aga kõige erilisem – vampiirid ja inimesed elavad kõrvuti. Vampiirid on au sees ja nende “Vennaskond” on usumaailma liider. Vampiirid on kirik. Tavainimesed käivad kirikus patte andeks saamas, palvetamas, pihtimas. Nad annetavad kirikus pisut oma verd, et vampiirid saaksid elada ning neid teenida, sest vampiiridel on keelatud inimesi tappa ning neid looma kombel murda. Vampiirid peavad inimkonda kaitsma.perfect-creature

Maailma muserdab aga gripp. Tavaline gripiviirus, millele pole suudetud veel piiri panna. Vampiirid püüavad leiutada gripivaktsiini, kuid tekib hoopiski uus haigus, mis ohtlik vaid vampiiridele. Vampiir, kes selle haigusega nakatub, muutub kontrollimatuks ning hakkab inimesi oma suva järgi tapma. Lisaks nakatuvad selle haigusega kõik, kes nakatunuga kokku puutuvad.

Kõik see ähvardab vampiiride ja inimeste vahelise rahu ära lõpetada ning nüüd püüavad vampiirid ning inimesed ühiselt kõigele sellele lõpu panna.c_2006_perfect_creature_003

Filmis pakkuski kõige rohkem naudingut see õhustik – õhulaevad, mis suure linna kohal tiirlesid nagu hiiglaslikud linnud, pimedad tänavad ja kogu see haige maailm. Kõik olid kas põdenud hirmsat gripiviirust või kaotanud kellegi lähedase selle haiguse tõttu.

Meeldis ka see, et inimesed kasutasid relvi, mis olid kasutusel peale esimest ilmasõda, aga ka väheke vingemaid relvi, mida pole unagi olemas olnud. Noh, neid viimaseid kasutasid küll peamiselt vampiirid. perfect-creature-gallery-2_jpg_552x402

Lisaks polnud vampiiridel mingeid erilisi võimeid. Neil oli olemas peegelpilt, nad ei suutnud lennata ega teha muid imevigureid. Nad olid lihtsalt teine rass, pisut geneetiliselt erinevad.

Muidugi oleks võinud karakterid sügavamad olla ja lugu ise ka pisut intrigeerivam. Millestki jäi igatahes puudu.

Advertisements

2 kommentaari

  1. Kas sa tead, kes näitlejad olid? Ma mõtln näiteljate nimesid, tundub huvitav film olevat, võiks vaadata 🙂


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s