Asustatud saar (1 osa)

obytajemij%20ostrovweb%20ee_jpg_20090209115300xOrginal Viimaste aastate vene filmikunst on mulle meeldinud. Sealt leiab vaimukaid komöödiaid ja põnevaid märuleid, aga ka fantastilisi fantaasia ja ulme filme. Üks selline ongi vendade Strugatskite romaani põhjal vändatud linateos.

Elu planeedil Maa on ilus ja tore. Inimesed on unustanud sõjad ja haigused, nälja ja vaesuse. Ja kellel vähegi soovi on võib teha lühikese retke kosmoses. Noore Maksimi jaoks muutub aga kõik, kui tema kosmoselaev põrkab kokku meteoriidiga ning teeb tundmatul planeedil hädamaandumise. Maksimi õnneks on aga planeedil elu, mis on küll vaenulik ja seal elavad inimesed on omavahel sõjajalal. Maksim kistakse sõtta ja intriigidesse, mille lahendamiseks tuleb tal ehk kontakt luua lõunas elavate mutantidega.

Tore film oli. Lootsin küll näha midagi süngemat ja ulmelisemat, kuid ka see sobis ühte neljapäeva õhtusse.

Film on ehk õige pisut hakitud. Vähemalt alguses jäi selline mulje. Võib-olla lõpu poole ma olin juba filmis nii sees, et ei märganud seda enam. Ja ka kulges filmi algus väga kiiresti. Natuke siit, natuke sealt, juba hädamaandumine ja juba ongi Maksim vangis ja linnas ja siis üks suhteliselt seosetu madinastseen vahele…

Näitlejatöödega võib üldjoontes rahule jääda, kuid on näha, et peaosatäitjad on suuresti noored ja kogenematud. Eriti peaosatäitja, kes oskab näole manada vaid särav-valge naeratuse ning välgutada oma meresiniseid silmi. Kahju ainult, et film on poolitatud. Seetõttu ei meeldinud mulle omal ajal “Sõrmuste isanda” triloogia ja ka selle filmi puhul tõmbab hinde paari pügala võrra maha.

Eks ma käin nüüd lahtiste silmadega ringi ning vaatan, millal jõuab müügile filmi teine osa.

Advertisements

1 kommentaar

  1. […] taskurebane Asustatud saar (1 osa) // https://filmike.wordpress.com/2009/06/18/asustatud-saar-1-osa/ […]


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s